Archiv

Výstava

Zajímavá akce probíhá v posledním patře obchodního domu Kotva v Praze. Výstavu organizuje Art Line, která je součástí Sculpture Line sochařského festivalu. Ze šperkarského pohledu je zajímavé použití drahých kovů v některých exponátech. Jako ateliér také připravujeme šperky v kombinaci se sklem.

Výstava končí 5.1.

otevřít detail

Český Rozhlas 2

Dne 11.12.2015 proběhl na Českém rozhlase 2 v pravidelném pořadu Styl rozhovor autora s redaktorkou Danielou Bruhovou, nejen o špercích.

Český rozhlas studio


Pořad najdete v záznamu na 42:42 minutě.


Další rozhovor na Českém rozhlase 2 byl odvysílán 14.1.2016 v dopoledním bloku.


Pořad najdete v záznamu na 42:22 minutě.


Kolektiv redakce www.josefzbortek.cz


ČERNÁ LABUŤ

V art&event  gallery  ČERNÁ LABUŤ 22. 11. 2015 proběhla komentovaná vernisáž pro zvané hosty. Společně s autorem se mohli návštěvníci seznámit s posledními šperky Josefa Zbortka. Byly vidět brilianty, které v nedávném období zpracovával. Největší diamant měl 2,57 karátů a zasazený do 25 gramového zlatého prstenu byl předveden s laskavým svolením majitelky. Společně s 4,5 karátovým modrým přírodním safírem osázeným brilianty patřili k ozdobám celé kolekce. Vyprávění autora o tvorbě některých šperků, provázely příběhy, které by si mnohdy zasloužily filmové zpracování. Šperky píší hlavně romány o lásce. Malé hudební překvapení Josefa Zbortka, hra na saxofony za doprovodu DJ Tera, zpestřilo probíhající vernisáž. Vynikající víno a luxusní chuťovky od Catering Černá labuť ještě vylepšily atmosféru už tak povedeného večera.

Všem zúčastněným děkujeme za účast a dobrou náladu, která nechyběla až do pozdních večerních hodin. Těšíme se na naše nové společné šperky.

Kolektiv redakce www.josefzbortek.cz

otevřít detail


Gejzír ČT


Reportáž najdete v záznamu na 7:04 minutě.

Kolektiv redakce www.josefzbortek.cz


Výstava

Vánoční inspirace

Jedinečná možnost využití dárkového certifikátu na výrobu originálního šperku z Ateliéru Josef Zbortek.